SVIŠŤÁRNA 5. - 7. 10. 2007

PÁTEK

Je opět pátek (5.10.) a před námi víkend – tentokrát na Šumavě u Svišťů. Po 3 hodinovém přesunu a ne úplně jednoduché dohledávce (viz přiložený plánek) dorážíme k Lipnu. Ještě stíháme „pár piv“ a hurá na kutě.

 

 

 

SOBOTA

Místo tradičního alčinného polibku mě budí inžův hlas (otravujíce můj ušní bubínek už před osmou ranní). Nejen já, ale i ostatní nadávají. Jenže co se dá dělat – Inža se do sedla svého nového „železného oře“ těší celý pracovní týden. Po krátkém autopřesunu vyrážíme z Nové Pece. Čeká nás podzimní Šumava, 70km šlapání, Plešné jezero, smažený sýr, žejdlík piva, místy promrzlé prsty, Třísloličník (1332 m.n.m.), píchlé zadní kolo, 15km závěrečného sprintu.

Highlightem celého dne se ale stává večerní grilování. „Je libo kuřecí, kotleta nebo svíčková,“ piští Svišti J (pozn. pro kuchaře: ideální porce = 300g syrového masa/os.). Viktor rozezvučuje své španělské dřevo a hlasivky některých (jmenovitě: Márty, Janek) se jen těžko utišují, aby šly spát.

 

NEDĚLE

Ranní očekávané inžo-karlovo „překvapení“ tentokrát padlo na Sviště Danču (nášlapné holinky jí ale kde kdo záviděl J ).

50 km šlapání na severu od Frymburku dnes není odměněno „grilovanou delikatesou“, ale podzimním sluníčkem, dalekými výhledy, občasným blouděním, špinavým oblečením a zabláceným kolem - co víc si srdce „turisty-cyklisty“ může přát.

 

 

Těšíce se na další ročník Svišťárny dávám velký dík organizátorkám za super víkend.

JANEK