Jizerky 1.-2.12.2007

Účastníci: Dan, Lampič, Sabča, Viktor.

Předpověď na víkend není růžová, hlásí deštivo. Přesto se domlouváme na vagón, klíče jsme si ve středu vzali od Bolse. V pátek se domlouváme na sobotním odjezdu na celý víkend.

V sobotu máme sraz na Strossmayeráku v 8.00, jemně prší. Dan, Lampič, Sabča jedeme na Čerňák pro Viktora. I jeho velký batoh jsme do Fabky narvali. Člověk by nevěřil, že se do krátké Fabky vejdeme ve čtyřech i s lyžemi a plnou polní na víkend.

V autě se rozhodujeme kvůli dešti pro Bedřichov a v případě, že nebude promoklí na kost, přesuneme se na vagón. I v Bedřichově prší, ale na parkovišti je v 9.30 dost lidí. Prší jemně, takže se to dá. Na tratích moc lidí nebylo a mokrý byl rychlý. Na klasiku to nebylo. Lampič s Viktorem jeli s cílem na Jizerku a zpět. Dan se Sabčou kvůli dešti původní cíl změnili (dojeli na Knajpu) a po návratu se rozehřáli v Dolině. Lampič s Viktorem dojeli k bunkru po Velbloudech a zpět jeli po opačné straně hřebenu. Mezi Knajpou a Jizerkou byl sníh měkčí, takže to snižovalo potěšení z rychlosti. Viktorovi nové a zažehlené lyže z kopce jely jak ďas. U bunkru už byli kluci dosti durch, takže si ani na Jizerku nezajeli. V jednu chvíli kolem poledne přestalo pršet a vyjasňovalo se tj. bylo méně mlhy, ale dlouho to nevydrželo a zas pršelo. K autu jsme dorazili nějak po 14.00 mokrý všude. To by se nám na vagoně nepodařilo usušit a tak zas s plným vlhkým autem smutni jedeme zpět do Prahy.

V neděli sice v Praze neprší, ale zprávy ze severu hlásí déšť a větrno a tak se zmenšuje smutek, že dnes nelyžujeme. Individuálně volíme indoor aktivity.