Králíkárna 19.-20.1.2008

Hned počátečním šokem pro všech 6 účastníků (6 včetně nejmladšího oficiálního člena turisťáku Králíka - juniora ) byla slabá účast na této masově – populární davové akci. Asi všechny turisty ostatní minulý víkend sklátila Jizerská padesátka. Těchto 6 účastníků (Králík, Věrka, Matěj, Viktor, Kája a Brašule) zase naopak potěšil nezvyklý komfort, kdy nemuseli vzít zavděk umístěním typu károška na schodech nebo károška před vchodem na WC, ale kdy bylo víc pokojů než lidí, přičemž Karel s Bráchou toho nevyužili a bydleli v manželské posteli a společném pokoji, pročež zde budiž zapsána amorální snaha pana domácího Karla za to hned zkásnout.

Počasí se už tak nevydařilo, bylo nad nulou a to i nahoře na Černé Hoře , pršelo, tálo to před očima. Krom toho byl silný vítr až vichřice, čím výše tím hůře, jemný hustý déšť, do 20 minut byl turista durch včetně slipů. Však taky na trasách kolem Černé hory se nevyskytovali skoro žádní lyžaři, všichni byli zalezlí v hospodách na Černé Hoře. Když Karel s Brašulí si chtěli dát čaj, museli na bar, nikde u stolů nebylo místo. Karla překvapilo čtrnáctisupňové pivo s medem, protože ještě nic takového neviděl. Z účastníků Králik simuloval nalomenou klíční kost z jeho sjezdu v Tatrách a Brašule simulovala slabost z nastuzení. Na běžky v sobotu šli pouze v sobotu Karel s Viktorem a Brašulí, v neděli pouze Karel s Viktorem, Brácha se šla projít do Velké Úpy a zpátky.

Vysokou kulturní hodnotu mělo předčítání Karla v sobotu večer z knihy „Černá sanitka a jiné děsivé příběhy“, jinak docela populární a známé knihy, obsahující moderní „hospodské“ povídky ze současných českých měst většinou hororového a těžko uvěřitelného typu. Králík z povídkami polemizoval a pořád se všemu divil, prostě jak malej Jarda. První skupina – Králíci s Brašulí to zabalili už v neděli po obědě, Karel s Viktorem jezdili až zhruba do 16:00 déšť nedéšť.

k.ř.v.r.