Lipno 30.5. – 1.6. 2008 – Surfy, kola, inliny

Místo: Černá v Pošumaví
Účastníci: auto 1 – Charlie, Vendulka, Brasulle, Miro

auto 2 – Pablo, Viktor, Danca, Bob
moto – Johny, Kobliha

Ještě s námi chtěli jet Micro + Petra, ale protože chtěli být na Lipně jako první, tak to jejich vozidlo nějak nezvládlo a museli se kvůli závadě vrátit zpět do Prahy….. Předpověď počasí vypadala příznivě, mělo být krásné teplé letní počasí s větříkem, bouřkami i deštěm.

pátek

Postupný nájezd do kempu Jestřábí 3 v Černé v Pošumaví. Největší zážitek z cesty z Prahy měla Kobliha jedoucí na motorce s Johnny „Racerem“, dorazila promrzlá a přesezená, že si musela dát v hospodě čaj. V noci se nic zásadního nedělo, všichni spali spokojeně ať už ve stanu nebo pod širákem.

sobota

Probudili jsme se do krásného rána - sluníčko, teplo a hlavně to nejdůležitější pro nás VÍTR. Takový optimální jaký bychom potřebovali nebyl, ale my se rozhodli využít alespoň to co je. Půjčili jsme si tedy podle našich zkušeností plachty a plováky a hurá na vodu. Lipno už bylo naštěstí dostatečně teplé, takže ani náhodné pády do vody nám nevadili a vesele jsme si plachtili dál a dál….

Windsurfing je opravdu náročný :-)U břehu začátečníci, v dáli profíci

Někteří jedinci kombinaci voda a slunce podcenili dostatečným použitím opalovacích přípravků, takže večer cítili drobné následky na vlastní kůži. Žádné vážné ztráty na životech jsme ale nezaznamenali až na jednu výjimku a to Pabla, který se na půl dne od nás nechtěně oddělil a plachtil si sám na druhé straně Lipna. Naštěstí byl díky autu navrácen zpět.

Večer nás čekalo další lákadlo tohoto víkendu a to grilovačka. Mezi stany na karimatkách jsme hodovali a popíjeli, ale brzy se nám začali klížit víčka, takže jsme celkem brzy skončili a naše kolečko okolo grilu rozpustili.

neděle

Ráno jsme pohledem na klidnou vodní hladinu zhodnotili, že neděle na surfy opravdu nebude, takže podle možností jsme vyrazili na výlet (horské kolo, silniční nebo inliny).

O cykloskupinkách nemám moc informací kam dojeli, co viděli, co jedli, co pili … Vím jen to, že nezmokli tolik jako my a že Pablo si opět uspořádal individuální výlet, takže jsme ho nikdo celý den neviděli. :-)

Naše inline skupinka (já,Miro,Kobliha) se rozhodla jet vyzkoušet místní cyklostezky. Naše zhodnocení, je to že na inlinové bruslení není okolí Lipna úplně ideální, ale kdo chce a nebojí se trocha kopečků a nevadí mu občasný štěrk na asfaltce, tak se projede. Vyzkoušeli jsme i odolnost našich bruslí v bouřce a dešti a ještě teď se jim omlouvám za jízdu v proudech vody a bahna…. :-)

Kvůli odpolední bouřce už nebyl důvod se na Lipně déle zdržovat a vyrazili jsme tedy zpět ku Praze. To jsme ale netušili, kolikahodinová cesta to bude. Nejen my jsme se vraceli z víkendu dřív do Prahy, ale i stovky dalších vozů, takže si dovedete představit, jak jsme dopadli …. Nejlepší cestu měla asi motoposádka, neboť si ještě udělala výlet do Vimperku a do Prahy dojeli skoro jako my.

A co dodat na závěr? No asi to, že počasí člověk ještě neovlivní, takže musí být připraven na cokoliv a už se opět těšíme na další podobnou akcičku. A ještě speciální poděkování panu Opavia, který opět nezklamal a přivezl nám pamlsky. :-)

(RB)