Silvestr Králíkárna 31. 12. 2008 - 1. 1. 2009

Jako již tradičně obrok jsme se sešli na Králíkárně ve Velké Úpě. Tentokrát nás bylo méně, takže jsme se vešli do kuchyni a nově také pobyhaly dvě děti. Oproti zimě před dvěma lety to vypadalo o mnoho radostněji. Kolem chaty ležela menší vrstva sněhu (takže krásná zimní atmosféra), na běžkách se dalo jet až nad sjezdovku a hlavně byla inverze, takže každý den zaručené slunečné počasí. Ranní teploty byly nízké –10 - –15 C, ale přes den byly teploty přijatelné.

Denní aktivity jsem střídali : běžky, sjezdovky a pěšší výlety s cestou zpět na saních. Běžecké tratě byly krásně upravené, jen ten sníh mohl být rychlejší.

Silvestrovský večer byl ve znamení společenských her a chlebíčků. Nejvíce frčela hra Carcassonne nasledovaná Monopoly. Carcassonne je výhodná v tom, že ji člověk rychle pochopí a hned se dá hrát. Hra má i několik rozšíření, ale k těm se dostaneme někdy příště.

Půlnoc a příchod nové roku jsme samozřejmě oslavili venku, i když bylo –13 C. Králík předvedl domáci ohňostrojovou show a pak už jsme sledovali, co vymyslí okolní chaty. Kvalita byla různá, někteří doslala připravili pěkný ohňostroj, jinde jen něco sporadicky létalo. Rachejtle létaly půl hodiny a pak už nás zima zatlačila do chaty a to opět ke hrám.

Jako tradičně jsme potkávali Káču s Alešem, kteří byli na Pěnkavčím vrchu. Katkitu nezastaví ani těhotenství, protože východ slunce na Sněžce jistě není pro béčka.

David