Akce Baba 12.-13.5. 2007

Jak Baba zestárla zase o rok…

Babě už je 10 let. Já vím, zní to drobet divně, ale modří už vědí, Baba se totiž babou rovnou narodila J Už desátým rokem slaví silné kvarteto ve složení Koli, Eggon, Gunter a Peter společně narozeniny na tradiční akci Baba. A Koli letos slavila dokonce kulatě (rozuměj nikoliv těhotná, nýbrž kulatý to rok).

Tentokrát se Baba dokodrcala do místa více než půvabného – do hlubokého údolí Lužnice, daleko od civilizace, do míst, kam ani všemohoucí signál většiny mobilních operátorů nedosáhne – do Suchomelu. Zde nemůže pracovat ani nejzarytější workholik Beny, tady musí zkrátka každý jen pít a hodovat a sportovat… :-)

A tak se pilo a hodovalo a sportovalo…

Nejprve jsme se ovšem museli do této zapomenuté části světa dostat, což se některým z nás podařilo až na několikátý pokus :-)

Ale dorazili všichni… všichni, kdo něco znamenají - turisti, kanoisti i extrémisti, svobodní i ženáči s ratolestmi, dokonce staré, téměř již pozapomenuté tváře. Baba má zkrátka úžasnou prestiž, naláká téměř každého :-)

Páteční večer mi žel unikl, takže o něm nemohu poreferovat, ale nepochybuji, že byl velmi zdařilý. V sobotu pak většina z nás vyrazila na kola – nejprve početná skupinka chrtů a poté pohodová skupinka nás, normálních cyklistů ;-) Náš cyklovýlet se nesl ve znamení melancholického vzpomínání na doby dávno minulé – nejprve jsme si zavzpomínali na bujaré kurzy v Dobronicích, poté se naše celá skupinka s velkým nadšením podívala do míst, kam jsem jezdívala na tábor ;-)

Ne všichni se ale oddávali turistice cyklistické, někteří, jako Králík s Koblihou, zvolili turistiku vodáckou, matky s dětmi zase turistiku kojeneckou.

K večeru pak již začalo ono očekávané hodování. Oslavenci grilovali a grilovali a my jedli a jedli a pili a pili a zpívali u ohně a pili a… a samozřejmě předávali dary! Všechny dary byly originální a trefné, ovšem Zuzčiny dorty ve tvaru půllitrů se staly hvězdou večera!! Skutečně mistrovské dílo! Nikdy jsem tak dobré pivko nejedla.. ;-)

Večer jsme nakonec všichni přežili ve zdraví a v neděli ráno jsme se probudili do horkého, letního dne. Natolik horkého, že jsem neodolala Králíkovu lákaní na plutí po Lužnici a dokonce jsem kvůli tomu obětovala Mártyho a Gunterův orienťák. Ten byl prý zdařilý a velmi pěkný, vítězem se stala (a všechny muže porazila) hlavní oslavenkyně Koli! (Páťa bude určitě znát mapu dřív než písmenka :-)

Naše plutí po Lužnici bylo ovšem neméně zdařilé a velmi idylické. Někteří pak ještě vyrazili na kola, chrtí skupinka ve složení Filipes, H6, Viktor a Lampička se údajně vrátila pozdě k večeru, pak ještě známý kutil a elektrikář v záloze H6 vypínal elektriku a vodu s čističkou, takže někteří dorazili do Prahy až o půlnoci… Inu, klasika… :-)

A co na to Baba? Že prý máme přijet za rok zase, to už půjde pomalu do puberty… :-) Bude jí 11!