Vranov u Stříbra, chalupa u Míši (21.-22.4.)

 

Je krásné jaro a je potřeba vytáhnout naše dvoukolové oře po zimě. Pro polovinu je to první letošní cykloakce. Dlouho plánovaná akce vyšla podle očekávání.

V pátek se nás již většina lidí sjela na místo. 40m dlouhá příjezdová cesta se pomalu plní auty od garáže až ke vratům. Je z toho už trochu něco jako výlet mateřské školky, jsou s námi čtyři rodinky. Vozíčky na kolo samozřejmě také nechybí. Rodinky, děti a ostatní turisti se snášejí až překvapivě dobře.

V sobotu ráno dojíždějí ještě poslední opozdilci, drazí dokonce i Bols, který ale uz nestihnul společný výlet. K snídani jsou slibované čerstvé lívanečky. Dělíme se na skupinky podle výkonu a nutnosti kojit své ratolesti a vyrážíme. Jedu se skupinkou na sever, částečně po asfaltu, částečně terénem, a i vodními toky (nebojte se, Plaváček bude !). Zřícený hrad ani hospoda samozřejmě nesmí na cestě chybět. Večer zkontrolujeme kvalitu piva vesnické silně zakouřené hospody při hraní fotbálku před ní. Gril se už mezitím doma roztápí a gastronomická část akce může začít. Míša z práce přinesla dobré omáčky (né nadarmo se jí u kanoistů teď říká Mišice z Byšice). Asi nejlepší je nakládaný hermelín a brusinková omáčka.

 

 

Neděle začíná velmi pozvolnu a i výlet je kratší. Většina si po předchozím dni už nemůže normálně sednout na kolo, jde to, ale dře to. Bols s námi opět nejde. Přijede se na nás podívat i Zůza! Vracíme se brzy, aby jsme ještě uklidili a rodinky mohli odjet včas. Že stárneme a máme se dobře svědčí nejenom nové přírůstky, ale i že třeba na jedno auto připadli skoro jen dva turisté a čas strávený grilováním byl delší než výlet na kole. A stálo to za to!