Kanoisticko-turistická voda 14. – 15. 4. 2007

Z turistů se zúčastnili: Inža, Karel, Míša, Sixťák, Speedy, Honza P., Terka, Bols

Předpověď počasí slibuje teploty nad dvacítkou a tak se v pátek těšíme, co nám tentokrát jižní Čechy připraví. Posádka s řidičkou Míšou a navigátorem Inžou sice trochu bloudí, protože Míša srdceryvně odmítá používat autoatlas a tak ho naschvál nechává doma.

Nicov – vesnička uprostřed ničeho nás překvapuje zatajovaným objektem VŠE – luxusní dvoupatrové budovy se společenskou místností, botárnou, kuchyňkou a luxusním pozemkem. Pivo v hospodě naproti je také slušné, takže se s kytaristy spřáteleného oddílu těšíme na sobotní Otavu, kterou nám vybírá šéf výpravy – Bols.

Ráno se vydáváme na Čenkárnu, aby se zde nalodili stateční kajakáři a šílení kanoisté. Byl jsem jedním z těch kanoistů, tak vím, o čem mluvím. Žlutá umělohmotná otevřená kanoe se napřed tvářila, že vše bude hračka, ale už po dvoustech metrech a pátém otáčení kanoe za účelem vylití 50 l vody naznačovalo, že nám Otava dá zabrat. Nejzajímavější okamžiky měly přesto ještě přijít – a to po ukrutně dlouhých peřejích, kde už se zkrátka zastavit nedalo. Pokorně jsme tedy s Inžou nechali loď potopit a pak jsme s ní legračně nechali smýkat po kamenitém dně. V tu chvíli jsem litoval, že jsem si k neoprenu nepořídil ještě ponožky, které mi setsakramentsky chyběly. Po dalším kilometru se nalodily zbylé posádky, které se rozhodly neriskovat už zhora. Nutno říct, že se voda na tomto úseku příliš nelišila, takže vodu otestovalo dnem vzhůru hned několik otevřených plavidel.

Odpoledne jsme si nenechali ujít návštěvu cukrárny a nedalekého hradu Kašperk /bohužel zavřený :-( /, či nedalekou zříceninu, která skýtala krásné výhledy. Večerní guláš byl opravdu povedený a tak se nám po dalším kytarovém koncertu těch nadanějších z nás příjemně usínalo.

Nedělní den nás opět přivítal slunečným počasím, ale šéf výpravy bohužel rozhodl, že ochutnáme stejnou řeku. Vypadala úplně stejně jako v sobotu a nezvýšila ani svojí mrazivou teplotu. I tak byla sjížďka příjemná a nebylo čeho litovat, zvláště poté, co Bols vtipně zaměnil posádky a tudíž si chuť čerstvé Otavy někdo vychutnal mnohem více J S kanoistickým oddílem jsme strávili příjemný víkend a rozhodně nebylo čeho litovat.

Karel