Všechno, co jste chtěli vědět o turistech,
ale báli jste se zeptat.


Turisťák je jedním z oddílů VŠTJ Ekonom, ve kterém se scházejí lidi, co mají zájem sporty v přírodě - a to zdaleka nejen turistiku. "Turisťák" je takový tradiční název, který přetrval dodnes, ale tím se nenechte odradit, rozhodně nejsme banda páprdů v golfkách :-). Sice jsme už přemýšleli, že bychom se mohli nějak přejmenovat, ale nic lepšího nás nenapadlo, tak jsme to nechali tak ;-)

Děláme skoro všechno - v létě hodně jezdíme na kole, v zimě hlavně na běžkách, ale najde se čas i na sjezdky, sněžnice, skialpy, lezení, vodu, orienťák a i na tu turistiku dojde. Zkrátka od každého trošku. Většinou jezdíme po ČR, když je více času, tak razíme třeba do Alp nebo na Slovensko.

Nejsme žádní šílení nabušenci (až na pár světlých výjimek :-), takže se nic nebojte, zvládnete to. A pokud jste třeba na sněžnicích nikdy nestáli nebo lezení po skalách nikdy nezkoušeli, tak se taky nenechte odradit - spousta z nás to taky zkusila poprvé až v Turisťáku.

Scházíme se pravidelně každou středu (během semestru i ve zkouškovém období) v tělocvičně ve staré budově VŠE od 19:00 do 20:15. Tradičně tomu říkáme "tréning", ale pokud očekáváte tuhý dril, budete zklamáni (na to jsou jiné nejmenované oddíly :-)). Hrajeme hlavně florbal, občas fotbal nebo basket a oč méně to umíme, o to víc nás to baví. K dispozici je taky lezení na umělé stěnce a posilovna. Prostě na co máte právě chuť.

Tréning poté pokračuje druhou fází, která se odehrává v osvěžovně U kulaté báby. Tady se také domlouvají víkendové akce a porůznu se klábosí. Jinak mezi společneské akce patří i třeba různé oslavy narozenin nebo Silvestrů či promítání diáčků z cest, když se někdo vrátí z nějaké zajímavé země.

Iinformace o Turisťáku jsou taky na turistické nástěnce v prvním patře staré budovy VŠE u schodů. Aktualizována je spíše jen občas, takže aktuální informace o tom, co hýbe oddílem a kam se pojede příští víkend tečou Turistickým Informačním Kanálem alias TIKem, což je e-mailová konference (na www.pandora.cz). Když se zastavíte na tréningu, abyste nás viděli na vlastní oči, tak vám rádi vysvětlíme jak se do konference přihlásit.

Členem turisťáku se může stát každý, koho to jen trochu táhne ven do přírody. Takže se nebojte a zastavte se ve středu (a vezměte si věci do tělocvičny, ať si taky můžete rovnou zahrát) a pojeďte s námi někam na víkend.